Loading...

O kongresie

Szanowni Państwo,

 

        Zapraszamy Państwa do udziału i współtworzenia Międzynarodowego Kongresu Kreatywności „Kreatywny człowiek – innowacyjna gospodarka”, organizowanego przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, wraz z Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości (CKiP). W tym roku obchodzimy 20-lecie powstania CKiP, co stało się inspiracją do powołania Kongresu.

        W dniach 18-19.11.2021r. będą odbywały się prelekcje i warsztaty prowadzone przez naukowców, trenerów kreatywności i przedsiębiorców. Całość obrad będzie rejestrowana i transmitowana na żywo. Wydarzenie odbędzie się w AHE w Łodzi przy ul. Rewolucji 1095 r. nr 52. W przypadku niemożliwości organizacji w formie stacjonarnej, Kongres odbędzie się online w Studio Filmowym Arterion w Łodzi przy ul. Pomorskiej 69/71. Przewidywana liczba uczestników stacjonarnych jest ograniczona i zależna od aktualnej sytuacji epidemicznej, niemniej jednak wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć online.


    Nasze zaproszenie kierujemy zwłaszcza do:

  • Filozofów, dydaktyków i naukowców, którzy są teoretykami fenomenu kreatywności
  • Trenerów i edukatorów kreatywności
  • Przedstawicieli świata biznesu, ktorzy myślą i działają innowacyjnie
  • Pracowników administracji oraz przedstawicieli życia publicznego, którzy szczególnie efektywnie podejmują i wspierają działania kreatywne


Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Kongresu. Przewidujemy możliwość zarówno aktywnego jak i biernego uczestnictwa.



Dlaczego warto uczestniczyć w Kongresie?

        Organizatorzy Kongresu i Rada Naukowa stanowią niemal całą społeczność zajmującą się od wielu lat kreatywnością w Polsce. Prof. Andrzej Góralski jest autorem, zaś Prof. Jan Łaszczyk jest prowadzącym podyplomowe studia Myślenia i Pracy Twórczej w APS od ok. 40 lat. Prof. Edward Nęcka i Prof. Aleksy Awdiejew byli w latach 80-tych współorganizatorami 8 letnich Szkół Twórczości adresowanej do całej polskiej społeczności akademickiej zajmującej się kreatywnością. Prof. Krzysztof Szmidt jest autorem wielu publikacji z zakresu pedagogiki kreatywności oraz bardzo aktywnie ją upowszechnia. Prof. Michał Tempczyk oraz Prof. Makary K. Stasiak aktywnie uczestniczyli w większości wydarzeń dotyczących kreatywności w Polsce, począwszy od lat 80-tych do dnia dzisiejszego.

        Nasz ogromny dorobek to ponad 800 wykształconych trenerów kreatywności oraz ponad 80 000 absolwentów uczestniczących w programie, setki oryginalnych ćwiczeń i narzędzi, organizacja ponad 30 konferencji krajowych i międzynarodowych poświęconych twórczości i innowacyjności, dziesiątki publikacji naukowych i metodycznych, a przed wszystkim doskonalony przez lata program rozwijania kreatywności, który sprawdził się w postaci sukcesów zawodowych osiąganych przez absolwentów.

        Człowiek kreatywny w sposób naturalny zwiększa swoje umiejętności przedsiębiorcze. Szkolenia z kreatywności są adresowane zarówno do osób zajmujących się podmiotowym rozwojem człowieka oraz do osób zarządzających, dzięki czemu uzyskują zdolność do prowadzenia biznesu o ponadstandardowych efektach. W obu przypadkach kontakt z kreatywnością zwiększa potencjał rozwojowy człowieka, co jest naszym, nie zawsze uświadomionym celem.

        Wskazany dorobek polskiego środowiska akademickiego, Centrum Kreatywności i Przedsiębiorczości oraz kadry AHE wymaga podsumowania, co stanie się na zapowiadanym Kongresie. Jest to więc, niebywała okazja do spotkania się z nestorami kreatywności i do pogłębienia swojej umiejętności postępowania twórczego.